Методологія дослідження проблем здійснення кримінального провадження на підставі угоди про визнання винуватості
Анотація
Визначено сутність методології дослідження проблем здійснення кримінального провадження на підставі угоди про визнання винуватості, висвітлено її ціннісний аспект у контексті ефективності застосування зазначеного правового інституту на практиці. Схарактеризовано різні за рівнем складності методи наукового пізнання, доведено необхідність їх комплексного використання для дослідження окресленої проблеми та віднайдення шляхів її розв’язання. Встановлено, що методологічною основою дослідження проблем здійснення кримінального провадження на підставі угоди про визнання винуватості стали: філософські методи (діалектичний і герменевтичний); загальнонаукові методи (формальної логіки – аналізу, синтезу, індукції, дедукції, узагальнення, моделювання, класифікації, історичний; порівняння); спеціально-наукові (формально-юридичний та порівняльно-правовий) і міждисциплінарні (соціологічний, статистичний). Констатовано, що діалектичне висвітлення субʼєкта й обʼєкта розслідування здійснення кримінального провадження на підставі угоди про визнання вини сприятиме чіткому визначенню системи загальних і спеціальних методів пізнання, збалансоване співвідношення яких позначиться на результатах розслідування такого кримінального провадження. У процесі дослідження окреслених проблем можна використовувати інші методи наукових знань у їх взаємозвʼязку та взаємозалежності з метою досягнення максимальної комплексності, повноти й обʼєктивності дослідження, забезпечення вірогідності та надійності наукових результатів. Саме комплексне використання широкого кола наукових методів сприятиме досягненню поставленої мети й уможливить всебічне дослідження теоретичних і практичних аспектів здійснення кримінального провадження на підставі угоди про визнання винуватості.
Завантаження
Переглядів анотації: 293 Завантажень PDF: 362
Авторське право (c) 2019 Філософські та методологічні проблеми права
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство власної праці та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дає змогу іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану працю з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію статті в цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в журналі (наприклад, розміщувати статтю в репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дає змогу і заохочує розміщення авторами в Інтернеті (наприклад, у електронних сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису статті як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє продуктивній науковій дискусії та позитивно впливає на оперативність та динаміку цитування опублікованої роботи.