Удосконалення вітчизняного законодавства шляхом адаптації до англійської термінології
Анотація
У статті проаналізовано процес удосконалення вітчизняного законодавства шляхом адаптації його до англійської термінології. Автор обстоює думку, згідно з якою англійська мова має бути обовʼязковою мовою на науково-практичних і науково-теоретичних конференціях. Важливо, щоб у фахових виданнях друкували статті саме англійською мовою з високим рівнем адаптації перекладу. Констатовано, що вітчизняний законодавець усвідомлює необхідність вивчення та поширення англійської мови, тому в законодавстві закріплено вимогу щодо наявності сертифікату, який засвідчуватиме рівень знання англійської мови. Наукові та науково-педагогічні працівники мають не тільки вивчати здобутки вітчизняної науки, а й долучатися до надбань світового масштабу, а це можливо тільки через знання на достатньому рівні мови міжнародного спілкування, зокрема англійської. Доцільно також започаткувати переклад фундаментальних досліджень у галузі адміністративного права України. Це забезпечить динамічний розвиток вітчизняної науки, безупинний рух та орієнтованість на результат. В Україні є низка фахових видань, однак незначну кількість статей у них публікують англійською мовою. Якість перекладу є доволі низькою, тому вбачається за необхідне нормативно регламентувати вимогу щодо видання не менше ніж однієї третьої статей у фахових виданнях англійською мовою з подальшою перевіркою задовільності перекладу. Аспіранти під час захисту дисертаційного дослідження мають також презентувати результати англійською мовою, а саме не менше ніж третина доповіді має бути саме іноземною мовою. Крім того, не менше ніж третину питань мають ставити також англійською мовою, що забезпечить встановлення зворотного звʼязку між аспірантом і членами спеціалізованої вченої ради, а також буде запорукою того, що всі члени спеціалізованої вченої ради володіють на високому рівні англійською.
Завантаження
Переглядів анотації: 177 Завантажень PDF: 57
Авторське право (c) 2019 Філософські та методологічні проблеми права
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство власної праці та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дає змогу іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану працю з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію статті в цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в журналі (наприклад, розміщувати статтю в репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дає змогу і заохочує розміщення авторами в Інтернеті (наприклад, у електронних сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису статті як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє продуктивній науковій дискусії та позитивно впливає на оперативність та динаміку цитування опублікованої роботи.